O našich produktech

Naše produkty jsou dovezeny ze všech exotických koutů světa. Snažíme se vybírat a připravovat pro Vás to nejlepší. Máme pestrou škálu šperků od sekaných až po broušené a zasazované ve stříbře (AG 925). Rádi bychom Vám uvedli několik míst, odkud jsou minerály, ze kterých jsou naše šperky vyrobeny.

Čína

První zemí, kterou bychom rádi zmínili je Čína. Tato rozlehlá země plná krás byla už od dávné historie důležitou součástí světových dějin. Země, jenž vynalezla střelný prach a která v současnosti dominuje světové ekonomice. Je tomu tak i v případě minerálů. Samotná Čína má mnoho nalezišť, ale vyváží jen fluority, jadeity a prehnity. Spíše než na vývoz surových kamenů, se tato nádherná země specializuje na výrobu šperků z kamenů.

Madagaskar

Další důležitou zemí je Madagaskar. Ostrov pyšnící se nedotčenou přírodou plnou rozmanitostí. Stejně tomu tak je i v případě minerálů. Země, ze které se do Čech poslední dobou dováží nádherné karneoly, turmalíny, labradority, měsíční kameny, jaspisy, safíry a mnoho dalších. Tato země nabývá poslední dobou z hlediska dovozu na důležitosti.

Brazílie

Další velice významnou zemí je Brazílie. Z této země se vyváží nepředstavitelné množství minerálů, a to například ametysty, růženíny, kalcity, křišťály, acháty, topazy, akvamaríny či opály. Nejvýznamnější jsou zde křemičité hmoty (růženín, ametyst, křišťál). Nachází se zde totiž obrovská naleziště v oblasti Minas Gerais a Mato Grosso, která zasahují až do Uruguaye. Z těchto oblastí se dováží převážná většina celosvětové produkce ametystů. Možná jste jedním z mnoha vlastníků ametystu z tohoto kouta Země.